top of page

“Jeśli ludzie zabierali się zawsze tylko do jednego zadania budowania społeczeństwa zdolnego do życia – siły, które ożywiały naszych odległych przodków, są także i w nas. Nic nie jest rozegrane,możemy wszystko zrobić od nowa. To, co zostało zrobione, i źle zrobione, może być zrobione na nowo.”

Claude Lévi-Strauss, Smutek tropików

MAGDALENA MUSZEL

Prezeska Fundacji Zatoka. Etnolożka i antropolożka kultury.

W 2013 roku obroniła tytuł doktora nauk społecznych i politycznych na Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Jest zaangażowaną badaczką kobiecych ruchów społecznych w Polsce i za granicą. Absolwentka studiów podyplomowych Politechniki Gdańskiej z zakresu zarządzania projektami. "Założyłam Fundację ponieważ obecne czasy wymagają od nas - kobiet, stanowczego działania. Kobiety muszą budować siłę w społeczeństwie, wpierać się nawzajem." W wolnej chwili pasjonatka mody i krawiectwa.

GRZEGORZ PIOTROWSKI

Wiceprezes Fundacji Zatoka. Socjolog  i antropolog kultury. Jako wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim w Instytucie Socjologii prowadzi przedmioty związane z ruchami społecznymi, zaangażowaniem społecznym i społeczeństwem obywatelskim. Jest również zaangażowanym pracownikiem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Prywatnie pasjonat starych, japońskich motocykli sportowych.

9S2A1203a_pp_edited_edited.jpg
18953594_10154330364411191_3673654982785364505_o_edited_edited_edited.jpg
ZATOKA SZABLONY (4)_edited.png
ZATOKA SZABLONY (3).png
ZATOKA SZABLONY (4)_edited.png
bottom of page